MODERN ŞİFACI aslan kapısı

8/8 Aslan Kapısı Açılıyor 2022

Tarihciler, astrologlar ve numerologistler tarafindan onemsenerek takip edilen 8/8 aslan kapısı bugun açılıyor. Bize niyetlerimizi gercege donusturmek icin ihtiyacimiz olan cesareti vererek, abartılı dahi olsa her ne istiyorsak onu elde etmemizi ve bunu kendimize hak gormemizi sagliyor.

Aslan Kapısı portalı, Aslan mevsiminin zirvesinde açılır. 28 Temmuz’dan 12 Ağustos’a kadar olan süreçte Portal ağzını açıyor .En pik yaptığı dolayisiyla en etkili oldugu gun ise 8 Ağustos. Bu sebeple en çok bu tarihten bahsediliyor.

Aslan Kapısının gücü, yıldızlar, burclar ve sayılar arasındaki kozmik sinerjide yatıyor. Ancak terimin kendisi Alpha Canis Majoris diğer adıyla Köpek olarak da bilinen takım yıldızı, geceleri gökyüzündeki en parlak yıldız olan Sirius ve Aslan takim yildizindaki Güneş ve Dünya arasındaki yıllık hizalanmayı ifade ediyor. 

Eski Mısırlılar, Sirius’a tarım tanrıçası Sopdet’in temsilcisi olarak hürmet etmişler. Sirius Yıldızı’nın sarmal yükselişini;  Nil Nehri’nin yıllık taşması ve yeni bir yılın başlangıcı ile ilişkilendirmişler.

Sirius yükselirken, cesaret ve ifadenin burcu Aslan da gökyüzüne hükmediyor.  Aslan’ın hep abartılı olduğu, fazla yer kapladığı ve daha fazlasını istediği için göz kamaştırıcı bir ünü vardır. Küçük, korkmuş ve tatminsiz olmamızı gerektiren bir dünyada Aslan bize özgürlüğü ve sonuna kadar yaşamak için cesur olmamızı söylüyor.  

Gerçekten de, Aslan enerjisi kendini sevme konusunda kalıcı dersler sunar. Çünkü Aslanlar zevk almayı ve arzuyu hak ettiklerine inanır. Bu hakediş inancıyla taleplerini utanmadan, tevazu göstermeden, tereddüt etmeden isterler.  

Aslan, artık kalanları veya ikinci en iyi olanı kabul etmez. Bize de bunu empoze etmek ister. 

Yazar ve aktivist Audre Lorde’ un sözleriyle, “Kendime bakmak, keyfine düşkünlük değil, kendini korumaktır ve bu bir siyasi savaş eylemidir.”  İşte Aslan Kapısı bize istemek için bu izni verir, bize zevke ve tapılmaya layık olduğumuzu hatırlatır. 

8/8 aslan kapısı soyut olanı somuta çevirmeyi, isteklerimizi ise sahip olduklarimiz haline dönüştürme fırsatı veriyor. 

Astrolojide sekizinci ev seks, ölüm, yenilenme ve dönüşüm ile ilişkilidir.  Bu ev, yaşamın ve kaybın döngüsel doğasına ve ayrıca bitmeyene değinir. Sekiz sayısı bir sonsuzluk sembolüdür. 

Sonuç olarak, eski Mısırlılar için ölüm ve yeniden doğuş temalarına uygun olarak, Sirius yıldızı her yıl yetmiş gün boyunca kaybolur ve mumyalama işleminin tamamlanması yaklaşık yetmiş gün sürer.

Tarotta sekizinci kart, Aslan burcuna karşılık gelen ve sonsuzluk sembolü ile taçlandırılmış bir kadını simgeleyen, bir Aslanla sakince arkadaşlık eden Güç’ tür.  

Bu anlamda sekiz rakamı, hayvan içgüdülerinin odaklanmış güce kanalize edilmesiyle ilgilidir. Vahşi olan muhteşem hale gelir, güç kurnazca doğurur ve vahşilik bilgeliktir.  

Sekiz, hepimizin içinde ve çevresinde nefes alan sonsuz potansiyelin bir sembolü olarak duruyor.

Eski Mısırlıların yaptığı gibi, Aslanlı Kapı’ yı yeni bir yılın başlangıcı olarak düşünebilir ve aynı şekilde geçmişe dair düşüncelerimizi, gelecek için kararlarımızı sunabiliriz.  Formdan kurtulmanın ve biz olmamızı engelleyen kalıpları gevşetmenin zamanı geldi diyor bize bu kapı.

  

Aslan çocuklarla, yaratıcılıkla ve oyunla ilişkilidir. Dolayısıyla Aslan Kapısı kendi iç çocuğumuzu yeniden ziyaret etmemizi, onu nasıl taşıyacağımız ve ona nasıl bakacağımız; bir zamanlar kim olduğumuz, kim olabileceğimiz hakkında fikir edinme fırsatı sunar.

An’da kalmayı en iyi şekilde değerlendirmek için güne meditatif bir uygulama ile başlamak, zihnimizi temizlemek, mesajların duyulmasını ve arzunun tanımlanmasını sağlayacaktır.  Unutmayın, istediğinizi elde etmek için önce konuşmalısınız.  

İyileşmek için önce size neyin zarar verdiğini görmelisiniz.  Aynı şekilde

Aslan Kapısı da yüksek sesle sormamızı ve onaylamamızın gerekliliğini hatırlatır.  

Bir örnekle Aslan etkili Madonna’ nın dediklerini düşünün: “ Birçok insan istediklerini söylemekten korkar. Bu yüzden istediklerini alamıyorlar ”. 

Şimdi ilerleyin yıldız bebekler, iyileşmeniz için uluyun ve isteğiniz için kükreyin.

8/8 Aslan Geçidi icin Dua : Cesurca, hiçbir kısıtlama düşünmeden en büyük isteklerinizi hayal edin, korkmayın. Eğer edemiyorsanız buna engel olan tüm endişe ve kısıtlayıcı inanç kalıplarınızı yaradana, meleklere , rehberlerinize emanet edin. 

Yaradan,Tanrım, Allahım en yüksek hayrıma hizmet edecek hayata ve ben’e sahip olmamı engelleyen tüm endişelerimi sana veriyorum. Lütfen en iyi versiyonuma giderken bana destek ver ve önüme fırsatlar çıkar. Şans, bolluk, bereket ve güzelliklerle varmak istediğim yere kolayca ve hızlıca gitmemi sağla. 

Ben istemekten çekinmiyorum sen de vermekten çekinme. Eğer bu isteğimde değişmesi gerekenler varsa değişime açığım. Bu yeni yıl kapısından geçerken sadece bana hizmet eden kişi ve durumları taşıyorum. Geri kalanları eski yılda bırakarak etkisini yitiriyor. Her an hayatımın ve kendimin daha iyi versiyonuna hızla ilerlediğimi biliyorum. Bu fırsat için minnettarım. 

Gelsin güzellikler, gelsin mutluluklar, gelsin ödüller, gelsin neşe. 

Huzur, sağlık, tüm pozitif enerjiler hayatımın her alanındaki kişi ve olaya uzansın, her şeyi çok çok çok çok güzel bir versiyonuna dönüştürsün.

Ami