5-29 Eylül 2022 Venüs Başak Burcunda

Merhaba tontikler,

Bir süredir aşk için aşk diyerek aslan burcunda hareket eden venüs artık başak burcunda. Venüsü başak olanların venüs döngüsü kutlu olsun dilerim bu yeni venüs döngünüzde sizi aşkların en sadığı nasip olur. Mükemmel aşkı aramaya devamke!

5 eylül – 29 eylül 2022 arasında venus yonettigi konularda biz başak dürtüleriyle etkileyecek peki bu ne demek? Venusu bir hatirlayalim once;

Isbirligi. Verme. Paylasma. Taviz. Güzellik. Sevgi. Deger. Sanat. Zevk. Degis tokus araclari. Para. Baskalarini ve kendimizi mutlu etme yolumuz. Venüs bizim isbirligi yapma ve baskalaryla paylasma dürtümüzdür; verme ve uyumlu olma arzumuzdur; sevme ve sevilme şeklimizdir. Venüs, deger bilmekle, haz verici ve güzel olanin yaratilmasi ile ilgili oldugu icin, sanat ve müzigin de sembolüdür. Diger seylerin yaninda, sanat ve hazla ilgilidir.

Aslinda Venüs’ümüzün, aşkı ve ilişkiyi nasil algilayip, haz duydugumuzla ilgili söyleyecek cok seyi vardir. Bu nedenle Venüs bizim mümkün olan en genis anlamda hayattan zevk alma yetenegimizin veya kendimize izin verme ölçümüzün derecesinin ve yönteminin de bir belirtecidir. Venüs’ümüzün burcu, evi ve aciları, bizi neyin mutlu ettigiyle iliskilidir. Neleri severiz ve neleri sevmeyiz; neden; bize neler haz verir ve neler mutlu kilar; baskalarını nasil mutlu eder, onlara nasil haz verir ve deger verdigimizi, begenip sevdigimizi nasil gösteririz. Iste butun bu venusun temsil ettigi konular önümüzdeki bu süre gun boyunca başak burcunun etkisiyle bizi motive edecek. 

Yani başak gibi sevecek, iliski kuracak, sevdiklerimiz, haz duyduklarimiz ve sevmediklerimiz ve bunlarla olan iliskimiz başak gibi olacak.

Peki ne beklemeliyiz aslında bunu başak etkili olanlara sormak lazım? 

başaklar sizin için mükemmel aşk nedir? 

başak olmayanlara geyşalık nedir der susarım. yani tabi sevmeye değecek kadar mükemmel birini bulabilirseniz. 😀 bu son bahar terazideki merkür retrosu ilişkilerimizi alaşşağı etmişken siz kendinizi sevin kendinize geysalık edin canlarım. ama venus basağın karanlık etkısı olan eleştirel yaklaşmayı abartmayın. sonucta elimizden geleni yapıyoruz. onun dışında kendimizi sahip olduklarımızı iyileştirme çabamız bi süre sürecek. Mantıklı ve pratik yaklaşarak elimizdekinden üretken bi senaryo yaratmak için herşeyimizi vermek isteyeceğiz. Denge önemli kendinizi kaybetmeyin canlarım sizi öpüyoreee

– Modern Şifacınız